Blockly Games : Hakkında

Blockly Games programlamayı öğreten bir dizi eğitici oyundur. Daha önceden bilgisayar programlama deneyimi olmayan çocuklar için tasarlanmıştır. Oyuncular, oyunların sonuna gelindiğinde, geleneksel metin tabanlı dilleri kullanmaya hazır olacaktır.

Puzzle (yapboz) Blocky’de kullanılan şekillere ve parçaların birbiriyle nasıl birleştiğine hızlı bir giriş yapar.

Maze (labirent), döngülere ve koşullu ifadelere giriş yapar. Başlangıçta basit olan oyun, her aşamada daha da zorlaşır.

Bird (kuş) koşullu ifadelerin derinlerine iner. Karmaşıklığı giderek artan koşullarla kontrol akışı keşfedilir.

Turtle (kaplumbağa) döngüleri derinlemesine incelemenizi sağlar. İç içe döngüler kullanarak bir resim yapın ve Reddit üzerinden yayınlayarak sanatınızı tüm dünyaya gösterin.

Movie (film) matematiksel denklemlere giriş yapar. Matematik kullanarak bir animasyon hazırlayın. Sonra da filminizi Reddit üzerinden tüm dünyaya yayınlayın.

Pond Tutor (havuz öğreticisi), metin tabanlı programlamaya giriş yapar. Bir metin düzenleyici vasıtasıyla öbekler ve gerçek JavaScript arasında gidip gelen seviyelerden oluşur.

Pond (havuz), en akıllı ördeği programlama yarışmasıdır. Öbek veya JavaScript’ten birini kullanın.

Blockly Games, geleceğin programcılarını teşvik etmek için Google tarafından yürütülen bir projedir. Oyunlar, oyuncunun hızını kendi ayarlayabileceği ve kendi kendine öğrenebileceği şekilde tasarlanmıştır. Blockly Games deneyimini hem sınıfta hem de sınıf dışında yaşayın. Bütün kodlar açık kaynaklıdır. Daha fazla bilgi edinmek veya çevrimdışı çalışmak üzere sıkıştırılmış dosyaları indirmek için ürün geliştiricinin web sitesini ziyaret edin. Gelişmeye devam ediyoruz, lütfen bize yorumlarınızı bildirin.

Blockly Games hoşunuza gittiyse, yeni zorlu görevlere bekliyoruz: